Що таке стенокардія

Фізичні навантаження і стенокардія

Виконувати  фізичні вправи  пацієнтам  із ішемічною  хворобою  серця  не  лише дозволяється, але й рекомендується. Але не кожний вид фізичних вправ можливий: помірні аеробні вправи, такі як швидка ходьба, їзда на велосипеді або плавання є корисними, але Вам слід порадитися зі своїм лікарем стосовно того, скільки вправ Вам дозволено виконувати, і поступово збільшувати їх кількість. Ізометричні вправи, наприклад, при виконанні яких м’язи скорочуються (перебувають у стисненому стані) протягом тривалого періоду часу, не підходять для людей, що страждають на стенокардію. Загальні форми ізометричних вправ включають силові вправи та віджимання. Було доведено, що регулярні дихальні вправи позитивно впливають на коронарні артерії, уповільнюючи зростання кількості бляшок безпосередньо за рахунок так званої масажної дії на ендотелій (шар клітин, що вистилає внутрішню поверхню судин), або ж опосередковано за рахунок зниження ваги тіла і рівнів показників тиску крові, а також покращуючи контроль рівня глюкози у хворих на цукровий діабет.

Вам необхідно знати, який рівень фізичної активності викликає у Вас напад стенокардії, та спробувати зупинитися і відпочити до виникнення болю у грудях. Наприклад, якщо підйом на два прольоти сходами викликає біль в грудях, то Вам слід зупинитися і відпочити на півдорозі, перш ніж продовжити. Крім того, слід перевірити свій кров’яний тиск, перш ніж розпочати займатись фізичними вправами: якщо Ваш артеріальний тиск погано контролюється, то Вам не варто виконувати фізичні навантаження, оскільки це може бути небезпечним. Під час тренувань також необхідно перевіряти свій пульс, а Ваш лікар повинен підказати, коли зупинитися (наприклад, якої частоти пульсу Вам не слід досягати).

Коли біль у грудях виникає при фізичному навантаженні, зупиніться і відпочиньте або прийміть свої ліки. Біль повинен зникнути протягом декількох  хвилин. Якщо цього не відбудеться, або якщо він триває довше, ніж звичайно, Вам необхідно терміново звернутися за медичною допомогою.

Copyright © 2023, Arterium Corporation