Інструкції

Історія Тіотриазоліну® починається з 60-х років минулого століття. Тоді під керівництвом проф. І.А. Мазура на кафедрі фармацевтичної хімії Запорізького державного медичного університету вівся цілеспрямований пошук нових біологічно активних речовин. Ці дослідження проводилися спільно з колегами з кафедр фармакології, мікробіології, анатомії людини, нормальної фізіології Запорізького державного медичного університету, співробітниками з Національного фармацевтичного університету, Державного наукового центру лікарських засобів, Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького. У результаті було синтезовано більш ніж 10 тисяч нових речовин
У 1986 році, як потенційний лікарський засіб, була відібрана речовина Е-8252 (у майбутньому – Тіотриазолін®). Роботи з вивчення його фармакологічних властивостей були розпочаті в період існування СРСР, продовжені вже у часи незалежності.

Молекула Тіотриазоліну® привернула увагу вчених кількома важливими властивостями, а саме:

   • здатністю Тіотриазоліну® збільшувати виживання клітин в умовах гіпоксії, що є ключовим фактором при багатьох захворюваннях.
   • Тіотриазолін® нормалізує обмінні процеси всередині клітин, зберігаючи їх структурну цілісність. 
   • Тіотриазолін® захищає клітини від шкідливих речовин, що виробляються при кисневому голодуванні і активує ферменти, які беруть участь у руйнуванні цих речовин. 
   • Тіотриазоліну® здатен покращувати кровотік в постраждалій зоні. 

Багато захворювань людини безпосередньо пов’язані з погіршенням кровообігу і, як наслідок, з гіпоксією та загибеллю клітин. В першу чергу це – атеросклероз судин, в залежності від різних факторів може виявлятися гострим або хронічним порушенням мозкового кровообігу, ішемічна хвороба серця або інфаркт міокарда, а також облітеруючі захворювання нижніх кінцівок. 

1989-1993
Проведення цілого комплексу доклінічних досліджень Тіотриазоліну®, в ході яких вивчалися здатність препарату викликати мутації або злоякісні пухлини, його токсичність, уточнювався механізм дії та ланцюг хімічного перетворення в організмі. У результаті була доведена висока ефективність препарату, а також його антиоксидантні, мембраностабілізуючі, протиішемічні та антиаритмічні властивості. Крім того, було встановлено, що Тіотриазолін® позитивно впливає на функцію печінки.
1993
Звернення провідних вчених до фармкомітету Міністерства охорони здоров’я України про дозвіл препарату до клінічного застосування.
1993-1994
Проведення початкових клінічних випробувань та дозвіл до використання у практичній медицині. Таким чином Тіотриазолін® став першим лікарським засобом, створеним в Україні (від розробки до готового препарату).
1994
«Галичфарм» починає випуск препарату Тіотриазолін® у формі розчину для ін’єкцій в ампулах (10 мг/мл та 25 мг/мл) і таблеток 100 мг.
1993-1997
Проведення ряду досліджень, що показали ефективність Тіотриазоліну® при лікуванні інфаркту міокарда та стенокардії.
1999
Наказом Міністра охорони здоров’я України Тіотриазолін® було включено до переліку життєво важливих лікарських засобів.
2000-2010
Дослідження ефективності та безпеки Тіотриазоліну® в порівнянні з іншими метаболічними лікарськими засобами, що застосовуються в кардіології.
2008
Реєстрація препарату Тіотриазолін® у Республіках Білорусь, Казахстан, Узбекистан, 
2010
Налагоджено випуск Тіотриазолін® у таблетках по 200 мг.

Copyright © 2023, Arterium Corporation